o mne

ja

 

 

 

 

 

 

Dobrý deň/ahoj

Niektorí ma poznáte a viete môj príbeh a momentálnu situáciu. Tí, čo nie, tak v skratke viac na www.kelha.sk  , alebo osobne, ak ma prídete pozrieť.

Mal som zápal malého mozgu, príčinu ani nezistili a nie je to už dôležite. Komplikácie, čo po prekonaní nastali boli: dvojité videnie, nezrozumiteľná reč, problém s jemnou motorikou a hlavne strata rovnováhy a koordinácie a tým neschopnosť chodiť.

Život predtým:                                                                                                                        Pred chorobou som žil plnohodnotne, chodil som lyžovať na skialp, jazdil na autotunig zrazy, chodil na ryby, na plaváreň, korčuľoval som,,,,,,teraz lyže sú v garáži, auto som predal, aby som si kúpil bicykel a bol aspoň trochu mobilný, keďže šoférovať ešte nemôžem.

              

Pretože mi nevedeli a nevedia určiť príčinu a diagnózu, nemám nárok na rehabilitácie. Chodím ako samoplatca na súkromnú kliniku do Maďarska Neurorehab Sopron.

Za dva roky sa podarilo ako tak dať niečo dokopy, teda okrem chôdze.

Keďže som sa na liečbu snažil zarobiť sám sedavou prácou pri PC, ostáva menej času na pohyb a cvičenie, mimo času stráveného na klinike. Ako povedala doktorka, keby som menej robil, rehabilitácia by išla rýchlejšie. Len je to zacyklené, lebo keby som menej robil, nemám na to, aby som platil jej kliniku.

Finacie by som chcel použit na: 

Rehabilitácie v Maďarsku Neurorehab Sopron 800 € týždňový pobyt /možnosť opakovania po 6 týždňoch/

Zakúpenie liekov na regeneráciu nervových dráh 1650 € jedna kúra na 3 mesiace

Fyzioterapeuta na Slovensku

Preto som sa rozhodol zbierať financie 2% z dane cez občianske združenie, nakoľko založenie vlastného OZ trvá dva roky, kým je aktívne, a je to administratívne náročné, zbieram cez OZ Baborad IČO: 50656139

POSTUP DAROVANIA

Ak sa mi podarí niečo vyzbierať, použitie financií aj faktúry za liečbu budem zverejnovať na www.kelha.sk

PS: Ak máte zamestnancov, kamarátov alebo rodinu, ktorým je jedno, kde sa ich 2% použijú, prihovorte sa, prosím či by mi ich nedali.